OBCHODY 104. ROCZNICY ZAKOŃCZENIA POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

Przedszkolaki z najstarszych grup uczestniczyły w obchodach 104. rocznicy zakończenia Powstania Wielkopolskiego. Uroczystości odbyły się na Placu Wolności w Czarnkowie. Na samym początku dzieci zaśpiewały Hymn Polski, wiedziały jaką postawę należy przyjąć oraz jak się zachować podczas wywieszania flagi narodowej na maszcie. Przedszkolaki uważnie słuchały wypowiedzi dotyczących podpisania traktatu rozejmowego w Trewirze, które miało miejsce 16 lutego 1919 roku. Traktat zobowiązywał Niemców do zaprzestania agresji wobec Polaków na terenie Wielkopolski. Dzięki odwadze, męstwu i determinacji Wielkopolan możemy mówić po polsku, bawić się oraz uczyć. Do przedszkola dzieci wróciły obdarowane flagami oraz kartkami upamiętniającymi powstanie.

Data dodania: 2023-02-20 16:25:28
Data edycji: 2023-02-20 16:30:10