NA TROPIE WIELKANOCNEGO ZAJĄCA

Jak wszystkim wiadomo dużymi krokami nadchodzą Święta Wielkanocne, nasze przedszkolaki postanowiły się do nich jak najlepiej przygotować i w tym celu udały się do  Fundacji Gębiczyn. Dzieci przygotowania do poszukiwań rozpoczęły od wypiekania babeczek w kształcie baranków, które po upieczeniu zostały pięknie udekorowane i z apetytem zjedzone.  Kolejnym zadaniem, które czekało na dzieci było wykonanie wielkanocnych dekoracji w kształcie jajek, które ozdobią przedszkolną salę. Przed wyprawą do pobliskiego lasku przedszkolaki posiliły się samodzielne przygotowanymi, smacznymi kanapkami, które zadowoliły głodne brzuszki. Teraz wszyscy zadowoleni mogli udać się w poszukiwaniu Wielkanocnego Zająca. Niestety nie udało się go złapać, ale dzieci odszukały zawieszony na drzewie koszyczek z łakociami. Na zakończenie wszyscy radośnie udali się podziwiać piękne stado koników polskich, które prawie tak samo jak sam zając skradły serca dzieci. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich pań z Fundacji Gębiczyn, które tak pięknie nas ugościły, przybliżyły wiadomości na temat tradycji wielkanocnych i sprawiły, że z ogromną radością tam wrócimy.

Data dodania: 2024-03-27 11:23:47
Data edycji: 2024-03-27 22:35:05