DZIEŃ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

W „ BAJKOWYM ŚWIECIE”

Mikołajki, Mikołajki…to dzień, na który czekają wszystkie dzieci. Każde z nich czeka na „gościa z dalekiego kraju”. W naszym przedszkolu dzieci doczekały się wspaniałego Gościa dokładnie w dniu Jego Święta, czyli 6. grudnia. Dzień ten rozpoczął się trochę inaczej niż zwykle, gdyż już przed przedszkolem czekała na nich niespodzianka. Był to pomocnik świętego Mikołaja, który częstował wszystkich wchodzących cukierkami. A w przedszkolu…w każdej sali zamiast kolegów z grupy byli kolejni pomocnicy Świętego, gdyż dzieci przyszły dziś ubrane w czerwone bluzeczki i mikołajkowe czapki.

Upragniony Gość przyszedł zaraz po śniadaniu i jak zwykle nie z pustymi rękami, ale z pełnym workiem prezentów. Prezenty były nie tylko indywidualne, ale też dla całej grupy – wspaniałe gry, klocki, auta…Nie zabrakło też słodyczy. W podziękowaniu dzieci zaśpiewały Mikołajowi piosenki o nim samym i pięknie zatańczyły. Był też prezent w postaci kartki z życzeniami świątecznymi. To przemiłe spotkanie w przedszkolu zakończyło pamiątkowe zdjęcie.

Jednak to nie koniec świętowani. Po tej wizycie przedszkolaki udały się na Plac Wolności. Tam również dotarł Święty Mikołaj, tym razem samochodem Straży Miejskiej i poczęstował dzieci cukierkiem. Na to spotkanie nasi najmłodsi mieszkańcy przynieśli ze sobą ozdoby choinkowe zrobione wraz ze swoimi rodzicami, aby udekorować nimi najważniejsze drzewko w mieście. Świętowanie zakończyło uroczyste zapalenie lampek choinkowych rozpoczynając tym samym radosne oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia.

Beata Wyrembek

Data dodania: 2023-12-06 23:57:48