Mikołajki w przedszkolu

cały rok czekałem.

Byłem bardzo, bardzo grzeczny,

bardzo się starałem.’’

Wizyta Świętego Mikołaja w Przedszkolu Miejskim nr 1 ,,Bajkowy Świat’’ to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Dzień ,,Mikołajek’’ był wyjątkowy i magiczny. Dzieci wyglądały wspaniale, po prostu mikołajkowo. Nasze przedszkole zdominował kolor czerwony. Od rana panował w nim gwar i entuzjazm.

W dniu 6 grudnia wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały ,,Mikołajkowych’’ dzwoneczków. Przedszkolaki długo przygotowywały się do tego spotkania – stroiły sale w świąteczne ozdoby, ubierały choinkę, robiły prace plastyczne. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Kiedy się pojawił, został gorąco przywitany i zaproszony do sal. Dzieci śpiewały świąteczne piosenki, recytowały wierszyki a pod choinką znalazły wspaniałe prezenty, których otrzymanie dostarczyło im mnóstwo radości i uśmiechu.

Następnie grupy: ,,Rybki’’, ,,Kubuś Puchatek’’, ,,Krasnale’’ wraz ze swoimi wychowawcami oraz Panią Dyrektor udały się na Plac Wolności, gdzie odbyło się dekorowanie wielkiej choinki własnoręcznie zrobionymi ozdobami świątecznymi. Przedszkolaki spotkały się tam z Mikołajem, który obdarował wszystkich słodkim poczęstunkiem. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.

Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i za radość jaką podarowałeś naszym przedszkolakom. Do zobaczenia za rok!

Data dodania: 2021-12-06 17:13:15
Data edycji: 2021-12-06 17:40:08