MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

Każdego roku 20 listopada  obchodzimy  Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka. Dlatego też każde dziecko powinno znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać, aby jednak tego dokonać trzeba się dokładnej z nimi zapoznać. Taką możliwość mają  dzieci między innymi w przedszkolu, gdzie każdego dnia poprzez zabawę i naukę mają taką możliwość. W tym roku dzieci również świętowały, podkreślając niebieskim kolorem swojego ubioru wagę tego dnia, bawiły się i utrwalały sobie jedne z najważniejszych  praw dzieci - PRAWO DO MIŁOŚCI, PRAWO DO ZABAWY, czy PRAWO DO NAUKI...pamiętajmy o tych i o wielu innych prawach zawsze.

Data dodania: 2023-11-22 16:55:51
Data edycji: 2023-11-22 17:02:00