''MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA''

19 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Oprócz świetnej zabawy, dzieci miały możliwość porozmawiania o swoich prawach i obowiązkach.
Głównym celem było rozbudzenie u dzieci poczucia, że bez względu na wygląd, kolor skóry czy miejsce zamieszkania wszyscy jesteśmy równi, mamy takie same prawa i każdemu należy się taki sam szacunek.
Nadrzędnymi prawami, które dzieci poznały w tym dniu to prawo do zabawy, miłości, szacunku oraz zdobywania wiedzy. Nasze Misiaczki zaśpiewały piosenkę o prawach dziecka pt."Prawa i obowiązki dzieci" oraz wykonały prace plastyczne o tej tematyce.                                                                                        Taki dzień jest także okazją do tego, abyśmy My dorośli nigdy o tym nie zapominali. My, jako przedszkole wierzymy, że dobrze ugruntowana wiedza dziecka, poczucie jego własnej wartości oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem.

Data dodania: 2021-11-21 12:09:41
Data edycji: 2021-11-21 12:18:38