MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

Ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych i radzenie sobie   w sytuacjach naruszania własnych praw. W związku z tym jak co roku, 19 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.
W tym dniu zorganizowaliśmy wiele ciekawych zajęć m.in odbyły się zajęcia multimedialne pt:  ”Prawa dziecka”, które przybliżyły dzieciom podstawowe informację o prawach dzieci oraz o konwencji praw dziecka. Dzieci dzieliły się swoimi własnymi spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu wśród dzieci oraz o tym, co może powodować, że mały człowiek jest smutny i co mu sprawia przykrość. Dzieci wiedzą już, że mają prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata.
Każde dziecko wraz z wychowawcą było ubrane w kolorze „Niebieskim” - jako symbol jedności i równości ze wszystkimi dziećmi na całym świeci. Dzieci rysowały oraz malowały pracę plastyczne, wykonywały „kodeks praw dziecka” oraz plakat. Po części plastycznej wszystkie dzieci otrzymały niebieski balonik na pamiątkę tego wyjątkowego dnia i zrobiły wspólne zdjęcie.
Taki dzień jest także okazją do tego, abyśmy My dorośli nigdy o tym nie zapominali. Wierzymy, że dobrze ugruntowana wiedza dziecka, poczucie jego własnej wartości oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem.
Data dodania: 2021-11-19 15:28:43
Data edycji: 2021-11-19 16:47:33