MALI PRZEDSIĘBIORCY

W roku szkolnym 2022/2023 w Przedszkolu Miejskim nr 1 "Bajkowy Świat" wdrożona została innowacja pedagogiczna "Mały Przedsiębiorca".

Zastosowanie innowacji miało pozytywne rezultaty i wprowadziło dzieci w tematykę finansów, a treści jakie przekazywali nauczyciele poprzez realizację zadań stanowiły zalążek do lepszego gospodarowania finansami przez dzieci w przyszłości. Przez cały rok przedszkolny dzieciom towarzyszyła książka "ABC Ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów", której autorami są Żaneta Kupczyk i Wiktor Czepczyński. Zawiera 12 opowiadań, z których każde porusza inne zagadnienie ze świata ekonomii i finansów. Dzieci, wraz z głównymi bohaterami - Zosią i Maksem, poznały odpowiedzi na tak nurtujące pytania, jak np. co to są pieniądze, cena, praca, budżet reklama, pożyczka i inne. Przedszkolaki odwiedziły także banki i zobaczyły jak działa bankomat. Zwieńczeniem całorocznych działań był konkurs plastyczny "Pieniądze to nie wszystko". Pomysłowość, kreatywność i estetyka wykonanych prac była na najwyższym poziomie.

Natalia Perska, Milena Cichorek

Data dodania: 2023-06-20 11:24:13