Listopad z językiem angielskim

Listopad zmierza ku końcowi. Podsumujmy, z czym mierzyliśmy się w tym miesiącu.

Maluchy rozpoczęły miesiąc od poznania nazw zwierząt żyjących na wsi. Pacynki na palce wzbudziły w nich entuzjazm i zachęciły do powtarzania nowych słówek – w nauce języka obcego ogromne znaczenie ma bowiem atrakcyjność zajęć. Dzieci lubią nietypowe akcesoria i gadżety, coś więcej niż tylko karty obrazkowe.

Dzieci poznały nowe kolory, utrwaliliśmy także nazwy tych z początków naszej nauki. Kolejna cyfra – 4 – okazała się tak łatwa, że większość maluchów nie miało problemu z jej zapamiętaniem, a także z liczeniem od 1 do 4.

Karty obrazkowe pomogły nam w nauce jedzenia. W tym temacie nie zabrakło magii, ponieważ udało nam się przemienić pluszowego loda w pluszową muffinkę... Jak to się stało? Niech to na razie pozostanie naszą słodką tajemnicą. Zajęcia te wywołały w grupach 2-5 – 3 latków ogromne zaskoczenie i radość, że dzieci mogą dokonać naprawdę wielkich rzeczy.

W grupach od czterech do sześciu lat poznaliśmy wybrane przeciwieństwa, przypomnieliśmy i utrwaliliśmy nazwy ulubionego jedzenia (tutaj również nie zabrakło magii), a także uczyliśmy się nazywać, co lubimy, a czego nie. Dla starszych grup – pięcio- i sześciolatków – zajęcia te były już znane z minionego roku, natomiast dla czterolatków była to pierwsza ważniejsza struktura gramatyczna, której się uczyły. Praktyka czyni mistrza, więc będziemy jeszcze utrwalać umiejętność wyrażania preferencji.

Największą frajdę stanowiły jednak zajęcia dotyczące dzikich zwierząt. One zawsze wzbudzają entuzjazm, a śmiech dzieci słychać wtedy chyba w całym przedszkolu i pobliskiej szkole. Jednak jak można zachować powagę, skoro dzieci pozują przed obiektywem magicznego aparatu, z którego wychodzą zdjęcia... dzikich zwierząt w zabawnych pozach zamiast fotografii osoby, która pozowała! Podczas tych zajęć aktywność i skupienie każdej grupy osiąga 100%. Każdy chce zapozować i jest ciekawy, jakie będzie kolejne zdjęcie. Oprócz sesji zdjęciowej, naszym zwyczajem jest podczas tej lekcji gra „shark game” - na zdjęciach możemy zobaczyć grupę Krasnali w jej trakcie.

W tym miesiącu dzieci przypomniały sobie także nazwy zabawek oraz ubrań. Przed nami ostatnie listopadowe dni, podczas których będziemy utrwalać słownictwo, śpiewać poznane w tym miesiącu piosenki oraz wykonamy pracę plastyczną związaną z dzikimi zwierzętami. Przed nami mnóstwo nowych słówek i dobrej zabawy.

Do zobaczenia w grudniu!

Klaudia Wyrwa