List do rodziców!

Temat tygodnia: Do widzenia przedszkole

Drodzy Rodzice!

W ostatnich dniach czerwca będziemy rozmawiać o zbliżających się wakacjach, o tym dokąd możemy pojechać na wakacje. Będziemy też dyskutować o tym, co warto spakować do wakacyjnego plecaka. Poznamy też zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnych wyjazdów.

Poznamy też kolejny kraj należący do Unii Europejskiej – Chorwację. Poznamy jej flagę i hymn państwowy oraz piękne krajobrazy. Dowiedziemy się gdzie żyją delfiny i czym się odżywiają.

Różnymi technikami wykonamy prace plastyczne na temat wakacji. Zrobimy na przykład kwiat irys techniką origami.

Będziemy ćwiczyć przeliczanie i tworzenie zbiorów kilkuelementowych.

Podczas ćwiczeń porannych rozwiniemy naszą sprawność fizyczną bawiąc się przy muzyce.

Dobre pomysły dla rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

• rozmowy o tym co się wydarzyło w przedszkolu przez miniony rok – co dziecko wspomina najlepiej, co było mniej przyjemne, czego się nauczyło, z kim się zaprzyjaźniło najbardziej
  • wspólne omawianie wakacyjnych planów z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa nad wodą  https://youtu.be/Ui-ndYWcThA oraz nad morzem https://youtu.be/N4X0RhlMf7Y
  • zabawy w wyklaskiwanie rytmu, w dzielenie wyrazów na sylaby
  • zabawy w wyszukiwanie różnych figur geometrycznych w otoczeniu i rysowanie ich palcem i ręką w powietrzu i na papierze
  • czytanie opowiadań i wierszy, wspólne śpiewanie piosenek i recytowanie rymowanek

Dziękujemy serdecznie za miniony rok szkolny

i do zobaczenia we wrześniu.

Data dodania: 2020-06-28 23:41:43
Data edycji: 2020-06-28 23:50:57