LIST DO RODZICÓW

Temat tygodnia: Kolory lata.

Drodzy Rodzice,

w kolejnym tygodniu czerwca będziemy się bawić różnymi kolorami. Powiemy sobie z czym kojarzą nam się konkretne kolory. Dowiemy się, kiedy powstaje tęcza, opiszemy i namalujemy ją. Użyjemy pojęcia: horyzont.

Będziemy porównywać długości różnych przedmiotów i mierzyć je za pomocą sznurka. Przygotujemy pracę plastyczną na temat łąki i porozmawiamy o różnych odcieniach  niebieskiego, używając pojęć: błękitny, granatowy, turkusowy. Sprawdzimy, które przedmioty toną w wodzie, a które się unoszą.

Przygotujemy wspólnie koktajl mleczno – owocowy.

Podczas zabaw gimnastycznych i rytmicznych będziemy wykonywać liczne ćwiczenia usprawniające koordynację ruchową, a także kształtujące prawidłową postawę ciała. Dostosujemy ruchy do rytmu i melodii.

Dobre pomysły dla rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

• Rozmowy o różnych odcieniach kolorów, np. w parku lub nad wodą.
  • Zabawy z kolorami w roli głównej (np. wyszukiwanie w najbliższym otoczeniu rzeczy, które mają podany kolor, dopasowywanie kolorów do smaków: truskawkowy – czerwony, bananowy – żółty).
  • Tworzenie kolorowych potraw.
  • Zabawy w „Dyktando graficzne” – dziecko rysuje na kartce to, co słyszy, np. w prawym górnym rogu jest słońce, na środku jest drzewo itd.
  • Zabawa w układanie przedmiotów od najdłuższego do najkrótszego i odwrotnie.
  • Zabawy w składanie origami.
  • Czytanie opowiadań i wierszy, wspólne śpiewanie piosenek i recytowanie rymowanek
Data dodania: 2020-06-21 21:57:18
Data edycji: 2020-06-21 21:57:44