List do rodziców!

Temat tygodnia: Wakacje tuż-tuż…

Drodzy Rodzice!

W tym tygodniu na podstawie ilustracji, tekstów i własnych obserwacji zachęcamy do rozmów o krajobrazach w różnych regionach Polski i ich cechach charakterystycznych: https://youtu.be/O0XMC0U_1AI

Podyskutujemy z dziećmi o tym, co można robić w górach, nad morzem, nad jeziorem, na biwaku, przy ognisku.

Wspólnie rozwiążemy zagadki o mieszkańcach jeziora. W słyszanych wyrazach wskażemy głoskę h, a potem na ilustracjach wyszukamy przedmioty, których nazwy rozpoczynają się tą głoską. W powietrzu i po śladzie narysujemy z dziećmi wzory i kształty literopodobne.

Proponujemy również odczytywanie cyfry 1–9, przeliczanie elementów w zbiorach, ćwiczenia w dodawaniu i odejmowaniu, umiejętności rozróżniania kierunków na kartce i w przestrzeni. Używajmy określeń: obok, nad, na, w. Utrwalmy również nazwy i kształty figur geometrycznych.

Będziemy także dorysowywać brakujące elementy obrazków, rysować planszę, a następnie grać we wspólnie wymyśloną grę. Zachęcamy do poruszania się zgodnie ze słyszaną muzyką i rytmem podczas zabaw muzycznych i rytmicznych, doskonalenia szybkości, skoczności i celność rzutów.

Dobre pomysły dla rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

• Rozmowy o ciekawych miejscach, gdzie można spędzić wakacje. Planowanie wspólnych wyjazdów (gdzie się udamy, co zabierzemy, co będziemy tam robić).
  • Zabawy w wodzenie palcem po śladzie.
  • Zabawa w łączenie głosek w wyrazy (synteza) – dziecko słyszy kolejne głoski i ma połączyć je w wyraz, np. s-o-k: sok.
  • Zabawy w kalambury – pokazywanie ruchem i gestem wyglądu i sposobu poruszania się zwierzęcia, odgadywanie jego nazwy.
  • Czytanie opowiadań i wierszy, wspólne śpiewanie piosenek i recytowanie rymowanek.
Data dodania: 2020-06-14 23:10:45
Data edycji: 2020-06-14 23:16:05