List do rodziców!

Temat tygodnia: Zwierzęta

Drodzy Rodzice!

W tym tygodniu będziemy rozmawiać o naszych pupilach: psach i kotach, ich potrzebach i zwyczajach. Poznamy pracę weterynarza i dowiemy się jak wygląda lecznica dla zwierząt. Nauczymy się jak należy się zachować w obecności zwierząt, których nie znamy.

Podczas zabaw słuchowych będziemy wskazywać głoskę z, a potem na ilustracjach wyszukamy przedmioty, których nazwy rozpoczynają się tą głoską. W powietrzu i po śladzie ulubieńców.

Nie zabraknie przeliczania elementów zbioru, dodawania i odejmowania. Poznamy także cyfrę 0 i zbiór pusty, ćwiczenia usprawniające koordynację ruchową, a także kształtujące prawidłową postawę ciała.

Pomysły dla rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

- rozmowy o zwierzętach żyjących w naturalnym środowisku, w zoo i w schronisku

- zabawy w naśladowanie i powtarzanie dźwięków

- zabawy w układanie zbiorów o różnej liczbie elementów

- zabawy w wyraźne wypowiadanie wyrazów: jak najszybciej, jak najwolniej, jak najciszej, jak najgłośniej

- zabawy w szukanie rymujących się wyrazów

- czytanie opowiadań i wierszy, wspólne śpiewanie piosenek i recytowanie rymowanek.

Data dodania: 2020-06-07 22:23:56
Data edycji: 2020-06-07 22:31:01