List do rodziców

Temat tygodnia: WAKACJE TUŻ – TUŻ… (08-16.06.2020r.)

Tematy dni: W górach; Nad jeziorem; Chorwackie jeziora; Nad morzem; Nad morzem Adriatyckim w Chorwacji; Nad rzeką; Przy ognisku

Drodzy Rodzice,

W tym tygodniu będziemy rozmawiać na temat wakacji, biwaków i różnych typów krajobrazów, będziemy poznawać kolejny kraj UE – Chorwację. Dowiemy się, czym wyróżnia się krajobraz górski i jakie są jego charakterystyczne elementy (gwara, góral, hala, oscypek, kozica, świstak, niedźwiedź brunatny). Zbierzemy informacje na temat cech krajobrazu nadmorskiego. Zastanowimy się m.in. nad tym, dlaczego morze jest niebezpieczne i kto na plaży dba o nasze bezpieczeństwo. Rozwiążemy zagadki dotyczące plaży. Będziemy rozmawiać także na temat rzeki, tego, jaka jest woda w rzece i kto w niej mieszka, a także tego, jak należy zachowywać się w pobliżu ogniska. Zastanowimy się, co powinniśmy ze sobą zabrać, jadąc na biwak i co można na nim robić. Poznamy następny kraj UE Chorwację. Będziemy udoskonalać umiejętność przeliczania w zakresie 10. Podczas zabaw matematycznych Będziemy dokładać, odkładać, klasyfikować, przeliczać i stopniować wielkość w zakresie 10. Podejmiemy próby czytania globalnego wybranych wyrazów.

Dobre pomysły dla rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

• Wspólne wyprawy za miasto – zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo podczas kąpieli, wypraw do lasu i przy ognisku.
  • Zabawy utrwalające w pamięci kształt poznanych cyfr: wyszukiwanie przedmiotów zbliżonych kształtem do poznanych cyfry, pisanie cyfr po piasku, kaszy, układanie cząstek warzyw i owoców w kształt cyfry.
  • Zabawy w wysłuchiwanie poznanych głosek.
  • Zabawy w wyszukiwanie w wyrazach poznanych liter.
  • Czytanie książek – opowiadań i wierszy, wspólne śpiewanie piosenek.

Grafika: Ludzie plik wektorowy utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Data dodania: 2020-06-07 22:08:20