List do rodziców!

Drodzy Rodzice, w tym tygodniu najwięcej uwagi poświęcimy dzieciom, ich prawom i obowiązkom. Rozmawiać będziemy o dzieciach z różnych rejonów świata, o tym, jak wyglądają i gdzie mieszkają, czym różni się ich życie od naszego. Podyskutujemy o emocjach, o tym, że każdy je odczuwa i ma prawo okazywać, rozpoznamy je i podamy ich nazwy. Wymyślimy sposoby na nudę. Utrwalimy umiejętność przeliczania i posługiwania się liczebnikami porządkowymi. Wspólnie  będziemy układać zdania. Podczas zabaw rytmicznych i ruchowych wykonamy liczne ćwiczenia usprawniające koordynację ruchową, orientację w schemacie własnego ciała (prawa strona i lewa strona), kształtujące prawidłową postawę ciała, a także uczące wyrażać emocje.

Dobre pomysły dla rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

• Rozmowy o podobieństwach i różnicach między ludźmi.
  • Podkreślanie, że dziecko ma nie tylko obowiązki, lecz także prawa. Zwracanie uwagi dziecka na konkretne prawa, z których korzysta na co dzień.
  • Pomoc dziecku w zwalczaniu nudy, podsuwanie ciekawych pomysłów na spędzanie czasu zgodnie z upodobaniami dziecka.
  • Zabawy w wyszukiwanie ludzi i zwierząt według określonej cechy lub upodobania.
  • Zabawy w mówienie pierwszej głoski – dziecko słucha wyrazu i powtarza głoskę, którą rozpoczyna się ten wyraz.
  • Zabawy w układanie gry planszowej.
  • Czytanie opowiadań i wierszy, wspólne układanie rymowanek.
Data dodania: 2020-05-31 22:52:46
Data edycji: 2020-05-31 23:01:38