List do rodziców

Temat tygodnia: MOJE ZWIERZĄTKO (25-29.05.2020r.)

Tematy dni: Mój przyjaciel – pies i kot; To, co pływa, gryzie, piszczy; U weterynarza; W zoo; Uwaga! Nieznajome zwierzę

Drodzy Rodzice,

W tym tygodniu będziemy rozmawiać na temat zwierząt, jakie hodujemy w domu lub jakie chcielibyśmy mieć. Będziemy opowiadać o zabawach ze swoimi ulubieńcami. Będziemy udawać zwierzątka podczas zabaw dydaktycznych, ruchowych i muzycznych. Będziemy dokonywać analizy i syntezy słuchowej i głoskowej nazw zwierząt. Możecie odwiedzić z rodzicami sklep zoologiczny i lecznicę weterynaryjną. Poznamy pracę weterynarza i dowiemy się, na czym polega. Będziemy zbierać informacje na temat zwierząt egzotycznych. Będziemy rozmawiać na temat zagrożeń związanych ze spotkaniem z nieznajomym zwierzęciem i odpowiedniego zachowania w takich sytuacjach. Poznamy liczbę 10. Będziemy uczyli się określać, który element jest pierwszy, a który drugi z kolei, ile jest elementów, będziemy dokładać i zabierać elementy ze zbioru tak, aby zostało 10 elementów. Będziemy uczyć się pisać cyfrę 10. Poznamy literę z, Z występującą w wyrazach: zebra, Zenek. Będziemy uczyć się wysłuchiwać głoskę z w środku i na końcu podawanych wyrazów. Będziemy próbowali czytać wyrazy z poznanych liter: O, A, L, M, E, T, D, I, K, U, P, Y, B, N, S, R, G, C, J, W, F, Ł, Z.

Dobre pomysły dla rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem.

• Wizyta w sklepie zoologicznym – rozmowa na temat odpowiedniego zachowania wobec nieznajomych zwierząt i odpowiedzialności, jakiej wymaga posiadanie zwierzątka.
  • Zabawy utrwalające w pamięci kształt cyfry 10: wyszukiwanie przedmiotów zbliżonych kształtem do cyfry 10, pisanie cyfry 10 po piasku, kaszy, układanie cząstek warzyw i owoców w kształt cyfry 10.
  • Zabawy w wysłuchiwanie poznanych głosek, w tym w szczególności głoski z.
  • Zabawy w wyszukiwanie w wyrazach poznanych liter, w tym w szczególności litery Z, z.
  • Czytanie książek – opowiadań i wierszy, wspólne śpiewanie piosenek.

Data dodania: 2020-05-24 21:35:02
Data edycji: 2020-05-24 21:39:42