LIST DO RODZICÓW

Drodzy Rodzice!

W tym tygodniu najwięcej uwagi poświęcimy książkom i temu, dlaczego warto je czytać.. Dowiemy się jak powstają książki i czym zajmuje się: autor, redaktor, grafik i drukarz. Poznamy takie pojęcia jak literatura dziecięca, literatura młodzieżowa, literatura dla dorosłych, encyklopedie, podręczniki, albumy. Nauczymy się jak bezpiecznie korzystać z internetu podczas wyszukiwania interesujących treści. Obejrzymy wiele książek: drukowanych i pisanych językiem Braille’a. Dowiemy się, czy zajmuje się biblioteka, a czym księgarnia.

Poznamy zasady korzystania z książek, a także samodzielnie zaprojektujemy okładkę do wybranej publikacji.

Podczas zabaw matematycznych udoskonalimy umiejętność dodawania, odejmowania różnych przedmiotów i przeliczania w zakresie 9. Będziemy używać liczebnika głównego i porządkowego.

Weźmiemy udział w zabawach rytmicznych i muzycznych oraz będziemy naśladować naszych ulubionych bohaterów bajek i baśni.

Ciekawe pomysły dla Rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

• Rozmowy o zaletach i zagrożeniach korzystania z internetu.
  • Zabawa we wspólne tworzenie książki.
  • Przejrzenie książek zgromadzonych w domu, wybranie tych, które są już zniszczone i obłożęnie ich kolorowym papierem.
  • Zabawy w przeliczanie i porównywanie zbiorów z zadawaniem pytań: Ile jest…?; Których rzeczy jest więcej/ mniej?; O ile więcej/ mniej?; itp.
  • Zabawy we wskazywanie, jaka głoska jest na początku lub na końcu słowa.
  • Czytanie książek, opowiadań i wierszy, wspólne śpiewanie piosenek i recytowanie rymowanek.

Data dodania: 2020-05-10 14:47:00
Data edycji: 2020-05-10 15:08:22