List do rodziców!

Drodzy Rodzice!

W ostatnim tygodniu kwietnia będziemy rozmawiać o Polsce w związku ze zbliżającymi się świętami: Dniem Flagi Rzeczpospolitej Polskiej i Świętem Konstytucji Trzeciego Maja. Zastanowimy się co to znaczy być Polakiem. Poznamy legendy związane z powstaniem państwa polskiego, z Krakowem i Warszawą. Dowiemy się, co oznaczają pojęcia: stolica, ojczyzna, kraj, naród. Przypomnimy sobie jak wyglądają polskie godło i flaga. Będziemy słuchać i śpiewać hymn Polski. Na mapie natomiast odnajdziemy główne rzeki: Wisłę i Odrę a także najważniejsze miasta.

W otoczeniu i na ilustracjach będziemy wyszukiwać przedmioty, których nazwy rozpoczynają się głoską f oraz kreślić po śladzie i w tunelu szlaczki i kształty literopodobne.

Będziemy wykonywać różne rodzaje ruchów podczas ćwiczeń porannych  https://www.youtube.com/watch?v=FZ3pj_ZkldQ

Dobre pomysły dla rodziców na spędzenie czasu z dzieckiem:

- rozmowy o pomysłach na wspólne świętowanie dni ważnych dla naszego kraju

- oglądanie herbów miast, z którymi są związani członkowie naszej rodziny

- zabawy w wymyślanie nowej gry lub/i wyliczanki

- zabawy w rozwijanie zdań – najpierw jedna osoba mówi: Jedziemy. Kolejna dopowiada: Jedziemy na wycieczkę itd.

- zabawy we wskazywanie kolejnego przedmiotu w szeregu (z użyciem liczebników porządkowych) – różne przedmioty są układane w szeregu, a następnie dziecko ma powiedzieć, który z kolei jest wskazany przedmiot

- czytanie legend związanych z Polską, opowiadań , wierszy

- dodatkowo proponujemy przypomnieć dzieciom flagę Unii Europejskiej i pokazać Polskę na tle mapy Europy.

Data dodania: 2020-04-26 22:28:13
Data edycji: 2020-04-26 22:39:35