List do rodziców.

Drodzy Rodzice!

W tym  tygodniu będziemy rozmawiać o znaczeniu pracy rolnika dla wszystkich ludzi. Porównamy narzędzia, których dawniej używano na roli, z maszynami używanymi dziś. Poznamy nazwy: pług, brony, orka, traktor, kombajn, siewnik, motyka.

Porozmawiamy o tym, jakie czynności wykonuje codziennie rolnik, a jakie dzieci w przedszkolu. Będziemy przyporządkowywać różne czynności rolnika do pór roku.

Dowiedziemy się, jak i dzięki komu powstaje chleb (rolnik, młynarz, piekarz), jak młyny wyglądały dawniej, a jak wyglądają dziś. Wymienimy różne zbożowe produkty (mąka, kasze, płatki owsiane itp.).

Przeliczymy liczebniki porządkowe do 8 i utrwalimy kierunki: do przodu, do tyłu, w prawą stronę, w lewą stronę.

Podczas zabaw logopedycznych usprawnimy sprawność aparatu mowy.

Będziemy uczestniczyć w licznych zabawach ruchowych.

Poznamy nowy kraj – Holandię.

Prosimy - pamiętajcie Państwo, że są to tylko sugerowane przykłady pracy z dziećmi.

Dobre pomysły dla Rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

• Rozmowy o różnych zawodach i ich znaczeniu dla wszystkich ludzi.
  • Wizyta w skansenie, oglądanie dawnych maszyn rolniczych i urządzeń wykorzystywanych na wsi, np. https://www.youtube.com/watch?v=xhmWq4v-vio ,
  • Wspólne wypieki (chleba, ciastek zbożowych itp.).
  • Wspólne wykonanie soku warzywno – owocowego z dodatkiem buraka
  • Zabawy w przeliczanie.
  • Zabawy w klasyfikowanie czynności według podanej cechy.
  • Zabawy w rysowanie obrazka zgodnie z poleceniami (po prawej stronie znajduje się…, u góry w lewym rogu jest…).
  • Zabawy w wyszukiwanie wyrazów rozpoczynających się taką samą sylabą (nuty – numer, koło – korek itp.).
  • Czytanie opowiadań i wierszy, wspólne śpiewanie piosenek i recytowanie

Warte poczytania:

Czym zastąpić biały cukier?  https://dziecisawazne.pl/czym-zastapic-bialy-cukier/

Data dodania: 2020-04-18 21:33:36
Data edycji: 2020-04-18 21:35:42