KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ

Dnia 09. 11.2023r. w Przedszkolu Miejskim ,,Bajkowy Świat’’ w Czarnkowie (przy ulicy Wronieckiej oraz przy ulicy Rolnej) odbył się konkurs recytatorski poezji patriotycznej. Konkurs został zorganizowany w ramach Projektu Edukacyjnego ,,Posłuchaj o Polsce’’, którego głównym celem jest kształtowanie postaw patriotycznych dzieci, podtrzymanie poczucia tożsamości narodowej, etnicznej i językowej. W przedszkolu na ulicy Wronieckiwej w konkursie wzięło udział 15 uczestników z grup: Skrzaty, Krasnale, Kubuś Puchatek i Plastusie. Zwycięzcą konkursu została Barbara Ewertowska z grupy Krasnale, II miejsce zajął Gabriel Jarosz z grupy Skrzaty, a III miejsce Eliza Sobkowska z grupy Kubuś Puchatek. Ponadto jury konkursowe przyznało wyróżnienia dla Franciszka Rybarczyka z grupy Skrzaty oraz Julii Grabowskiej z grupy Krasnale. Natomiast w przedszkolu przy ulicy Rolnej ośmioro dzieci z grup: Królewna Śnieżka i Jaś i Małgosia, zaprezentowało swoje umiejętności recytatorskie. Klasyfikacja końcowa wyglądała w następujący sposób: I miejsce zajęła Eliza Bednarek, II miejsce Diana Prokopiv i III miejsce Zoja Kępa. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

Serdecznie gratulujemy przedszkolakom za piękne występy na scenie, recytacje poezji patriotycznej oraz życzymy dalszych sukcesów.

Data dodania: 2023-11-10 13:35:23
Data edycji: 2023-11-10 15:05:34