KONKURS PLASTYCZNY PT.: ,,DOBRY OBYWATEL''

,,DOBRY OBYWATEL’’

W miesiącu maju 2022r. dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 ,,Bajkowy Świat’’ w Czarnkowie wzięły udział w konkursie plastycznym pt. ,,Dobry Obywatel’’.

Celem konkursu było tworzenie przestrzeni i inspiracji dla nauczycieli i opiekunów do edukacji obywatelskiej, rozmów o patriotyzmie, Polsce, polskich tradycjach i zwyczajach oraz poszerzenie wiedzy i tworzenie zachowań przygotowujących dzieci do aktywnego i konstruktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i obywatelskim.

Inspiracją do wykonania prac przez dzieci była codzienna praca nauczycieli w naszym przedszkolu nad tworzeniem dla dzieci bezpiecznego środowiska, w którym uczą się wartości od i przez każdego człowieka: miłości, uczciwości, tolerancji, odpowiedzialności, jedności, pokoju i patriotyzmu.

Przedszkolaki wykonały prace różnymi technikami plastycznymi: kredkami, pisakami, wyklejanką, wydzieranką. Przygotowane prace przedstawiały dobrego obywatela, który jest patriotą, dba o zdrowie i bezpieczeństwo, jest odpowiedzialny za środowisko, pomaga starszym. Wszystkie prace zostały wysłane drogą elektroniczną do Ministerstwa Edukacji i Nauki w Warszawie.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za ich pomysłowość i inwencję twórczą.

Data dodania: 2022-06-12 13:13:54
Data edycji: 2022-06-12 13:14:39