JUBILEUSZ 75-LECIA POWSTANIA PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 1 ''BAJKOWY ŚWIAT'' W CZARNKOWIE

Dnia 20.11.2023r. Przedszkole Miejskie nr 1 „Bajkowy Świat” w Czarnkowie miało zaszczyt świętować 75 lat istnienia. To jubileusz pełen wspomnień, radości i dumy z dotychczasowych osiągnięć. Podczas tak wspaniałej uroczystości nie zabrakło znamienitych gości. Znaleźli się między innymi: starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu z delegaturą w Pile Pani  Grażyna Rodek, Starosta Powiatu Czarnkowsko - Trzcianeckiego Pan Feliks Łaszcz, Przewodnicząca Rady Miasta Czarnków Pani Barbara Lipska, Burmistrz Miasta Czarnków Pan Andrzej Tadla, zastępca Burmistrza, Pan skarbnik, kierownicy i pracownicy Urzędu Miasta Czarnków, dyrektorzy szkół i przedszkoli, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, dyrektor Poradni psychologiczno-pedagogicznej. Obecna była też Rada Rodziców z przewodniczącą Panią Agnieszkę Brykarczyk - Siemieniewską, czynni pracownicy przedszkola oraz emeryci a w szczególności poprzedni dyrektorzy przedszkola, przedstawiciele różnych instytucji z którymi ściśle współpracujemy oraz prezesi firm, którzy nas wspierają. Podczas uroczystości został również odczytany list gratulacyjny otrzymany od nieobecnej podczas uroczystości Pani Marii Małgorzaty Janyska - posłanki na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Uroczystość rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem przedszkolnego hymnu. Zebranych gości przywitała Dyrektor przedszkola Katarzyna Just. Pani dyrektor rozpoczęła słowami:

Każdy jubileusz łączy doświadczenia z młodością. Dzisiejszego dnia możemy wrócić na chwilę do lat dziecięcych. Zatrzymać się na chwilę i spojrzeć w przeszłość. Ten dzień przypomina, że w przedszkolu najważniejsze jest dziecko, duszą przedszkola jest nauczyciel- wychowawca i  obsługa, wsparciem – rodzice, dumą – absolwenci. Przedszkole to przestrzeń dla marzeń.  Jest miejscem, gdzie rodzi się dobro. O tym, że podzielacie Państwo tę opinię świadczy fakt, że dzisiaj jesteście z nami.

Wszyscy zebrani goście mieli okazję podziwiać występy przedszkolaków. Młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne a ich wysiłek był nagrodzony gromkimi brawami. Na scenie również wystąpili absolwenci przedszkola, którzy zaprezentowali się w roli konferansjerów. Jubileuszowi towarzyszyła galeria wspomnień, która przedstawiała  fotografie oraz pamiątki z minionych lat. Doświadczenie to było niezwykłą podróżą przez historię przedszkola aż do współczesności, pozwalając jednocześnie zobaczyć zebranym gościom jak wielkie zmiany przeszła placówka na przestrzeni lat. Jubileuszowe obchody Przedszkola Miejskiego nr 1 „Bajkowy Świat” były nie tylko okazją do wspomnień, ale także do zacieśniania więzi społecznych oraz uwypuklenia znaczenia edukacji przedszkolnej w rozwoju obywateli naszej małej ojczyzny. Zarówno najmłodsi uczestnicy, jak i ci starsi opuszczali salę z uśmiechem na twarzy i wzruszeniem w sercach.

W imieniu Pani Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 „Bajkowy Świat” oraz wszystkich pracowników placówki, pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do  tego wyjątkowego wydarzenia. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Dyrektora MCK w Czarnkowie, Pana Jana Pertka oraz wszystkich pracowników z Panem Pawłem Zajdą i Panem Maciejem Wojtalewiczem na czele, za okazaną pomoc, wyrozumiałość i otwartość na realizację przedłożonych pomysłów.

Ten wyjątkowy jubileusz zapisze się na kartach historii naszego przedszkola. Dzień ten, przepełniony radością i uśmiechem, niech będzie otwarciem nowego, wspaniałego rozdziału naszej placówki. Składamy serdeczne podziękowania za przekazane kwiaty i upominki, które otrzymaliśmy od zaproszonych gości. Niech stanowią one pamiątkę tego pięknego dnia oraz będą wyrazem zobowiązania do dalszej ciężkiej pracy oraz rozwoju placówki, która pozwoli wykształcić kolejne wspaniałe pokolenia mieszkańców naszego miasta i gminy.

DZIĘKUJEMY :)

PRZEDSZKOLE TO MIEJSCE GDZIE RODZI SIĘ DOBRO, A DZIECI WYCHOWUJEMY W PRZEKONANIU, ŻE MAJĄ TAKA MOC, ŻE MOGĄ CZYNIĆ CUDA I, ŻE WSZYSTKO IM SIĘ UDA.

Katarzyna Just, Sylwia Stróżyńska

PMNr1 ”Bajkowy Świat”

Zdjęcia z wydarzenia, mogą Państwo oglądać dzięki uprzejmości Pana Marcina Zodro. Zapraszamy do fotorelacji.

Data dodania: 2023-11-23 15:13:13
Data edycji: 2023-11-23 16:27:58