INFORMACJA DOTYCZĄCA ŻYWIENIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Szanowni Rodzice,

Informujemy Państwa, iż nasze Przedszkole zakupiło piec konwekcyjno-parowy, dzięki któremu możemy przyrządzać zdrowe i pyszne posiłki.

Od połowy lutego serwujemy naszym przedszkolakom dania przy użyciu minimalnej ilości tłuszczu i soli z zachowaniem wszystkich niezbędnych witamin i składników mineralnych.

Dania przyrządzane w piecu konwekcyjno-parowym zachowują swój naturalny żywy kolor i nie zmniejszają swojej objętości, przez co jedzenie jest soczyste i zdrowe. Warzywa przygotowane na parze zachowują wszystkie walory odżywcze, niezbędne dla prawidłowego rozwoju i wzrostu dzieci.

Dzięki nowoczesnej technologii wykorzystywanej poprzez piec możemy serwować podwieczorki własnego wyrobu np. ciasta drożdżowe, pizze czy muffinki.

Do przygotowania potraw stosujemy tylko naturalne przyprawy, a także dbamy o bezpieczeństwo dzieci z wszelkiego rodzaju alergiami stosując między innymi mleko bez laktozy.

Wszystkie posiłki są świeże i smaczne.

Pamiętajmy, że zdrowe dzieci to szczęśliwe dzieci

Intendent Przedszkola

Renata Machowina