Grudzień z językiem angielskim

Już od początku grudnia czuliśmy magię Bożego Narodzenia, ponieważ tematy we wszystkich grupach wiekowych związane były z zimą i Świętami.

Przypominaliśmy sobie nie tylko ściśle zimowe słownictwo (winter, snow, cold itp.), ale także nazwy świątecznych bohaterów, takich jak snowman, elf, reindeer, gingerbread i najważniejszy z nich, na którego czekają wszystkie dzieci – Santa. Bohaterowie ci towarzyszyli nam w piosenkach, grach oraz zabawach. W ten sposób utrwalaliśmy całe zimowo-świąteczne słownictwo. Niestety, pogoda w grudniu spłatała nam figla i bałwana mogliśmy ulepić tylko w zimowej piosence... Ale kto wie, może uda nam się zrobić prawdziwego, w końcu zima jeszcze się nie skończyła.

Zwieńczeniem zajęć były kolorowanki. Dzieci opowiadały, kto lub co się na nich kryje – każdy sposób utrwalenia słownictwa jest dobry!

Rok się kończy i wielkimi krokami zbliżają się piękne i równie magiczne Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji pragnę złożyć wszystkim Rodzicom oraz jeszcze raz Dzieciom życzenia zdrowia, radości i miłości w rodzinnej atmosferze. Niech te Święta będą magiczne, pełne nadziei i wiary w niemożliwe. Niech dzieją się cuda, których się nie spodziewacie, a na które liczycie. Życzę również Szczęśliwego Nowego Roku.

Przed nami styczeń i mnóstwo nowych słówek oraz dobrej zabawy.

Do zobaczenia!

Klaudia Wyrwa