Gra planszowa z głoską -k

Prosta i lubiana przez dzieci logopedyczna gra planszowa przygotowana z myślą o utrwalaniu prawidłowej wymowy głoski [k] w nagłosie, śródgłosie i wygłosie wyrazów. Zestaw wyrazów został dobrany z zachowaniem czystości fonetycznej, to znaczy nie zawiera głosek opozycyjnych. Plik gotowy do pobrania i wydrukowania.

Gra przeznaczona jest od 2 do 4 uczestników. Do zabawy potrzebne są pionki, kostka oraz kolorowe liczmany, którymi będziemy oznaczać zdobyte przez uczestników obrazki. Ja używam do tego celu kolorowych, szklanych dekoracyjnych kamyków.

Wszyscy uczestnicy zabawy ustawiają swoje pionki na starcie, najmłodszy rzuca kostką, czyta słowo i oznacza szklanym kamykiem właściwy obrazek. Dla uatrakcyjnienia gry, można ułożyć zdanie z wylosowanym słowem lub zapisać je w zeszycie logopedycznym.

Wygrywa ten z graczy, który po okrążeniu planszy oznaczył najwięcej obrazków.

Data dodania: 2020-05-05 09:26:44
Data edycji: 2020-05-05 09:37:35