REKRUTACJA NA NOWY ROK SZKOLNY 2022/2023 (kliknij w pasek)

DZIEŃ ZIEMI

ZIEMIO

Nie chcemy abyś była zniszczona,
chcemy żebyś była cała zielona,
więc przysięgę Ci składamy,
że zniszczyć Ciebie nie damy !!!

Od samego rana w każdej grupie wiekowej, tą przysięgą dzieci w naszym przedszkolu rozpoczęły obchody Dnia Ziemi. Odbyły się zajęcia, które miały na celu zrozumienie przez dzieci znaczenia ochrony przyrody, bo przecież przyroda to nieodłączny element naszego życia, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem. Przedszkolaki dowiedziały się o niebezpieczeństwach grożących środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka. Poznały ekologiczny sposób wyrzucania śmieci czyli  segregacji odpadów. Aktywność dzieci w tym szczególnym dniu była różnorodna. Dzieci rozwiązywały zagadki przyrodnicze, słuchały wierszy o przyrodzie i ekologii, malowały i rysowały na tematy związane z przyrodą. W czasie zabaw segregowały odpady do odpowiednich kolorowych pojemników, dowiedziały się czym jest recykling, poznały odnawialne źródła energii. Działania te zostały podsumowane wręczeniem dzieciom dyplomów i odznak „Przyjaciel Ziemi”.

Data dodania: 2022-04-22 16:41:09
Data edycji: 2022-04-22 18:27:26