DZIEŃ TEATRU

26.03.2024r. oraz 03.04.2024r. w Przedszkolu Miejskim nr 1 „Bajkowy Świat” świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Od samego rana dzieci poszerzały swoją wiedzę na temat teatru oraz zapoznawały się z podstawowymi zagadnieniami teatralnymi. Wiedzą już, kto to jest aktor, widownia, czym jest scena, kurtyna oraz przedstawienie. Dzieci poznały także techniki teatralne, np. pantomima, teatr cieni czy teatr lalek. Wszystkie zasady prawidłowego zachowania się w teatrze, podczas spektaklu są nam bardzo dobrze znane. O tym przekonaliśmy się oglądając w tym dniu spektakl „NASZ SZREK” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego ALERT. Impreza edukacyjna odbyła się w naszym Miejskim Centrum Kultury.

Ponadto w przedszkolu przy ulicy Rolnej nasi mali widzowie mieli okazję zobaczyć przedstawienie pt. "Świnki Trzy" w wykonaniu wspaniałych Pań nauczycielek. Dzieci były zachwycone, ponieważ mogły zobaczyć wychowawczynie w niecodziennym wydaniu :)

Atrakcji w tym dniu było, co nie miara. Dzięki takim wydarzeniom nie tylko bardzo dobrze się bawimy, ale także uczymy się wspólnego działania, rozwijamy wyobraźnię i kreatywność. Dzień Teatru w naszym przedszkolu to niezapomniana przygoda, będziemy do niej wracać pamięcią pewnie nie raz.

Data dodania: 2024-04-06 20:38:02
Data edycji: 2024-04-06 20:43:36