WOLNE MIEJSCA W PRZEDSZKOLU NA NOWY ROK SZKOLNY 2024/2025 (kliknij w pasek)

DZIEŃ PSZCZOŁY W GRUPIE ''JAŚ I MAŁGOSIA''

Coroczne obchody Dnia Pszczoły stają się coraz bardziej popularne w przedszkolach, dlatego też u nas było baaardzo żółto. 16 maja 2024 roku w Przedszkolu Miejskim nr 1 "Bajkowy Świat" w Czarnkowie w grupie Jaś i Małgosia odbyły się warsztaty z rodzicami. Tematem wiodącym tego spotkania był właśnie "Dzień Pszczoły". Podczas zajęć przedszkolaki utrwaliły wiedzę obejmującą rolę życia pszczół dla ludzi, etapów narodzin pszczoły, pracy pszczelarza oraz narzędzi potrzebnych do jego pracy. Zabawy ruchowe, muzyczne, rebusy, zagadki, działania matematyczne, w których dzieci wraz z rodzicami brali udział, podkreśliły atrakcyjność i przebieg zajęć. Zwieńczeniem zabaw z przewagą koloru żółtego było wykonanie plastrów miodu oraz pszczoły z ekologicznych materiałów, poznając przy tym nowe techniki plastyczne i doskonaląc motorykę małą. W ten sposób Dzień Pszczół staje się nie tylko świętem przyrody, ale również inspirującą i ciekawą lekcją dla dzieci i dorosłych, która uczy ich szacunku i troski o nasze naturalne środowisko, w którym żyjemy. Jak już wspomniano wyżej, celem nadrzędnym naszych warsztatów było budzenie świadomości wśród dzieci o pożyteczności pszczół, która trafnie odnosi się do myśli Alberta Einsteina. Podążając za tą myślą, że “jeśli z Ziemi zniknie pszczoła, człowiekowi pozostaną tylko cztery lata życia; nie ma więcej pszczół, nie ma więcej zapylania, nie ma więcej roślin, nie ma więcej zwierząt, nie ma więcej ludzi…” dlatego ważne jest, aby rolę i znaczenie tych owadów wdrażać i poznawać już od najmłodszych lat.

Data dodania: 2024-05-22 08:40:07
Data edycji: 2024-05-22 08:42:56