DZIEŃ JEŻA

Krótkie nóżki, długi ryjek,

ostre kolce ciało kryją.

Ach, cóż to za groźny zwierz?

To jest jeż, malutki jeż.

H. Zdzitowiecka

Jeże towarzyszą nam już od najmłodszych lat dzieciństwa. Spotkać je można w bajkach, wierszach, opowiadaniach, piosenkach. Z sympatii do tych malutkich, kłujących ssaków, dzieci z naszego przedszkola świętowały Dzień Jeża.
Podczas zajęć miały okazję poszerzyć wiadomości na temat tych niezwykle uroczych i pożytecznych zwierząt. Dzieci z zainteresowaniem
oglądały książeczki oraz ilustracje prezentujące jeże. Poznały ich zwyczaje, sposób poruszania się, odżywiania, a także w jaki sposób przygotowują się do zimy. W tym dniu dzieci chętnie uczestniczyły w różnorodnych zabawach, m.in.; układały puzzle, rozwijały umiejętność liczenia, kodowały, wesoło bawiły się, tańczyły przy muzyce i piosenkach o jeżach. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wykonały własne jeżyki różnymi technikami plastycznymi, wykazując się dużą pomysłowością. Dzień Jeża upłynął nam w miłej i wesołej atmosferze.

Data dodania: 2021-11-10 14:13:49
Data edycji: 2021-11-11 07:47:20