„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.”

Janusz Korczak

Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby uszczęśliwiać naszych podopiecznych, jednakże co roku 1 czerwca chcemy aby ten dzień był dla przedszkolaków nadzwyczajnie wyjątkowy. Jest to wspaniała okazja do tego, aby pokazać dzieciom jak bardzo są wyjątkowe i ważne. Dlatego też tego dnia w Przedszkolu Miejskim nr 1 „Bajkowy Świat” zostały zorganizowane liczne atrakcje, aby radośnie i hucznie uczcić święto dzieci.

Od rana panowała wesoła atmosfera, a naszych przedszkolaków witała radośnie rozbrzmiewająca muzyka. Zgodnie z założeniami tego wspaniałego dnia świętowanie miało miejsce w salach przedszkolnych, które zamieniły się w krainy: sensoryczną, sportową, plastyczną, zumbę, wioskę indiańską oraz kino; oraz w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, tanecznych, plastycznych, twórczych, konstrukcyjnych, zawodach sportowych; którym towarzyszył zaraźliwy śmiech dzieci i beztroska radość. Oprócz balonów i proporczyków, wesołej muzyki i kolorowych ubrań dzieci, pojawiło się stanowisko z watą cukrową by dodatkowo osłodzić czas naszym podopiecznym. Pani Dyrektor Katarzyna Just wraz z V-ce Dyrektor Mileną Sikorą złożyły wszystkim dzieciom serdeczne życzenia i przygotowały niespodziankę w postaci smacznych lodów, co niewątpliwie było wisienką na torcie. Ponadto mieliśmy przyjemność gościć animatora, dzięki któremu dzieci miały idealną okazję do twórczego i aktywnego działania. Zwieńczeniem obchodów Dnia Dziecka było wręczenie wychowankom upominków i słodki poczęstunek.

Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za finansowe wsparcie okazane przy organizacji Dnia Dziecka oraz owocną współpracę.

W imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz wszystkich pracowników Przedszkola Miejskiego nr 1 „Bajkowy Świat” w Czarnkowie życzymy wszystkim dzieciom pięknego i beztroskiego dzieciństwa, spełnienia marzeń i radości z poznawania świata.

Milena Cichorek

Data dodania: 2023-06-02 13:47:26