DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Najważniejszymi osobami w życiu każdego dziecka są rodzice, a  po nich    dziadkowie. Mówi się nawet, że „rodzice są od wychowywania, a dziadkowie od rozpieszczania”.   Każdego roku  21 i 22 stycznia obchodzą Oni  swoje święto. Babcia i dziadek kojarzą się z miłym uśmiechem, dobrocią, miłością, cierpliwością - której czasami brakuje rodzicom. Są po prostu wyjątkowi tak, jak  dzień, w którym mają swoje święto.  Dzień Babci i Dziadka to idealna okazja, aby sprawić im radość, ale też podziękować za całą dobroć i poświęcony czas.

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 1 „Bajkowy Świat „ w Czarnkowie doskonale wiedzą jak spowodować uśmiech na twarzy babci i dziadka. Na zajęciach plastycznych wykonały przecudowne zaproszenia na tę uroczystość. Poza tym wszystkie grupy przedszkolne wraz z nauczycielami przygotowały niezwykłe, bajkowe występy z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nie ma nic bardziej miłego i wzruszającego niż wnuczek i wnuczka, którzy swoje uczucia wyrażają poprzez taniec, śpiew i recytowanie wierszy. Zaproszeni goście zostali ciepło powitani w przedszkolu, a następnie podziwiali dedykowaną im część artystyczną.  Dzieci zaprezentowały swoją twórczość z ogromnym zaangażowaniem, panowała wyjątkowo ciepła i serdeczna atmosfera. Na twarzach seniorów widać było się ogromne wzruszenie. Po występnie dzieci obdarowały swoich dziadków własnoręcznie wykonanymi laurkami i złożyły życzenia. Uścisków, całusów  nie było końca. Dzieci zaprosiły również gości do wspólnej zabawy i tańca. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek.

I tak się bajka nasza skończyła! Oby i dla was nauka była! Bawcie się często, w co tylko chcecie, a wtedy młodzi duchem będziecie! Powiem na koniec, tak między nami, najlepiej bawcie się z wnuczętami!

Data dodania: 2023-01-24 19:40:15
Data edycji: 2023-01-24 19:55:13