„Są takie dwa dni, jedyne dni w roku.

To święto Babci i Dziadka, łza się kręci w oku.

O tym ważnym święcie dobrze pamiętamy,

dla Nich jak co roku przedstawienie mamy”.

Miesiąc styczeń kojarzy nam się z zimą, nowym rokiem i oczywiście z Babcią i Dziadkiem. Jak co roku, ten krótki czas między świętami a 21 stycznia przeznaczamy na intensywne przygotowania do występów z okazji Dnia Babci i Dziadka. Niestety to już kolejny raz, kiedy pandemia przeszkodziła nam we wspólnym świętowaniu. Ale to nie znaczy, że zapomnieliśmy o tych wyjątkowych członkach rodziny. Tak wiele zawdzięczamy Babciom i Dziadkom, dlatego warto zrobić wszystko aby Im za to podziękować.

Od czego mamy internet?

13 stycznia 2022 r. przyszliśmy do przedszkola odświętnie ubrani i nagraliśmy przygotowane wspólnie z Paniami przedstawienie, które następnie droga wirtualną przesłaliśmy do ich adresatów – czcigodnych Babć i Dziadków.

Tego dnia mali artyści z grupy Krasnale z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Czarnkowie z przejęciem recytowali wiersze, śpiewali piosenki i tańczyli, chcąc w ten sposób okazać swój szacunek i miłość. Przygotowane wcześniej upominki – kubeczki z owocową herbatką dla babci i dziadka, wnuczęta doręczyły osobiści po powrocie z przedszkola. Można się tylko domyślić, że uściski i całuski były gorące jak pita wspólnie herbatka.

Pomimo, że życzenia i występy z okazji tego szczególnego i pełnego wzruszeń święta zostały przesłane zdalnie, to kochani Dziadkowie  i Babcie pamiętajcie, że kochamy Was realnie.

Wychowawczyni

grupy Krasnale