Drodzy Rodzice! Tydzień drugi

Drodzy Rodzice,

w tym tygodniu zachęcamy aby rozmawiać z dzieckiem o wiosennych porządkach domowych i pracach, które wykonuje się wiosną w ogrodzie. Na podstawie własnych obserwacji i doświadczeń można dyskutować o roślinach rosnących w szklarni i ogrodzie, a także o sposobach ich pielęgnacji. Będziemy mogli zasiać np. rzeżuchę i wsadzić cebulę. W ogrodzie będziemy obserwować i opisywać wiosenne zwyczaje ptaków. Poznamy cyfrę 7 oraz utrwalimy przeliczanie przedmiotów poprzez dokładanie i odkładanie różnych przedmiotów, porównywanie liczebności zbiorów. Stworzymy ciekawe prace plastyczne z różnych materiałów. Wykonamy też doświadczenie, które pozwoli nam zrozumieć dlaczego należy myć ręce i nie tylko.

Dobre pomysły dla rodziców – czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

• Rozmowy o egzotycznych roślinach, które mogą rosnąć w szklarniach. •Oglądanie albumów o roślinności egzotycznej oraz rodzimej.
  • Obserwowanie ptaków, próby ich rozpoznawania i utrwalanie nazw.
  • Zabawy w przeliczanie elementów i porównywanie liczebności zbiorów. •Zabawy w określanie: Który w szeregu jest…? – układanie różnych przedmiotów w szeregu i podawanie kolejności z wykorzystaniem liczebników porządkowych od 1 do 7.
  • Zabawa w szukanie rymujących się wyrazów.
  • Czytanie opowiadań i wierszy, wspólne śpiewanie piosenek i recytowanie rymowanek.

Data dodania: 2020-03-29 15:25:24