WOLNE MIEJSCA W PRZEDSZKOLU - REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA NA NOWY ROK SZKOLNY 2024/2025 (kliknij w pasek)
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Czwartek 18.06.2020 Temat dnia: Nad rzeką

Czwartek 18.06.2020 Temat dnia: Nad rzeką

Czwartek 18.06.2020

Temat dnia: Nad rzeką

Zachęcamy do rozpoczęcia dnia gimnastyką poranną https://youtu.be/RsKRBBhgrYQ  lub zabawą przy piosence https://youtu.be/wbtauENJlzg
Rzeczka – proponujemy przeczytać dziecku wiersza J. Tuwima (załącznik1) lub skorzystać z: https://youtu.be/OoeJ2C1HU4I

Po wysłuchaniu wiersza można porozmawiać z dzieckiem inspirując się pytaniami: Co to jest rzeka?; Do czego podobna jest rzeka?; Jaka jest woda w rzece?; Co robi woda w rzece?; Kto mieszka w rzece?.

Dzieci przeprowadzają analizę (np. w-o-d-a) i syntezę (połączenie usłyszanych głosek w wyraz) słuchową słów: rzeka, woda, ryba.

Piosenka do walizek i plecaków – zabawy przy piosence https://youtu.be/qleKetMP_XQ

a) „Wędrująca nutka” – zabawa rytmiczno-ruchowa. Dziecko siedzi na dywanie, rodzic razem z nim. Kolejno podają sobie klocek w rytmie piosenki. Przy powtórzeniach można wprowadzić dwa, trzy, cztery klocki.

b) „Instrumenty” – zabawa ruchowo-słuchowo-wzrokowa. Podczas śpiewania piosenki dziecko ilustruje ją gestami: 3 razy klaszcze 1 raz tupie nogą (w rytmie ćwierćnut).

c) „Kolorowe nutki” – zabawa ruchowo-słuchowo-wzrokowa. Prezentujemy dziecku wzór (załącznik 2) . Dziecko liczy nuty, omawia elementy nut, rysuje nuty w powietrzu ręką, na podłodze nogą, na podłodze palcem wskazującym. Następnie dziecko dostaje wzór na kartce i maluje nutki farbami po śladzie przy śpiewie piosenki.

„Po kamieniach” – zabawa dydaktyczna. Rodzic rozkłada koła (kartki) z narysowanymi kropkami (od 0 do 9). Dziecko ma zadanie przejść przez rzekę po kamieniach tak, by na każdym kolejnym kamieniu było o jedną kropkę więcej (lub – w drugiej
wersji – mniej) niż na poprzednim.
„Matematyczne memory” – zabawa dydaktyczna. Dziecko otrzymuje memory matematyczne (z Wycinanki, s. 51). Wypycha elementy, miesza je i odszukuje pary (kartoniki z taką samą liczbą kropek i rybek).

„Raki” – zabawa na czworakach. Dziecko w przysiadzie podpartym. Na hasło: Raki idą na spacer! idzie do tyłu na czworakach. Na hasło: Raki na plaży! dziecko zatrzymuje się

Data dodania: 2020-06-18 00:13:33
Data edycji: 2020-06-18 00:18:46
Ilość wyświetleń: 389
godło Polski - link do strony głównej
Kontakt

64-700 Czarnków

ul. Wroniecka 13

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej