WOLNE MIEJSCA W PRZEDSZKOLU NA NOWY ROK SZKOLNY 2024/2025 (kliknij w pasek)
Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Czwartek 18.06.2020 Temat dnia: Nad rzeką

Czwartek 18.06.2020 Temat dnia: Nad rzeką

Czwartek 18.06.2020

Temat dnia: Nad rzeką

Zachęcamy do rozpoczęcia dnia gimnastyką poranną https://youtu.be/RsKRBBhgrYQ  lub zabawą przy piosence https://youtu.be/wbtauENJlzg
Rzeczka – proponujemy przeczytać dziecku wiersza J. Tuwima (załącznik1) lub skorzystać z: https://youtu.be/OoeJ2C1HU4I

Po wysłuchaniu wiersza można porozmawiać z dzieckiem inspirując się pytaniami: Co to jest rzeka?; Do czego podobna jest rzeka?; Jaka jest woda w rzece?; Co robi woda w rzece?; Kto mieszka w rzece?.

Dzieci przeprowadzają analizę (np. w-o-d-a) i syntezę (połączenie usłyszanych głosek w wyraz) słuchową słów: rzeka, woda, ryba.

Piosenka do walizek i plecaków – zabawy przy piosence https://youtu.be/qleKetMP_XQ

a) „Wędrująca nutka” – zabawa rytmiczno-ruchowa. Dziecko siedzi na dywanie, rodzic razem z nim. Kolejno podają sobie klocek w rytmie piosenki. Przy powtórzeniach można wprowadzić dwa, trzy, cztery klocki.

b) „Instrumenty” – zabawa ruchowo-słuchowo-wzrokowa. Podczas śpiewania piosenki dziecko ilustruje ją gestami: 3 razy klaszcze 1 raz tupie nogą (w rytmie ćwierćnut).

c) „Kolorowe nutki” – zabawa ruchowo-słuchowo-wzrokowa. Prezentujemy dziecku wzór (załącznik 2) . Dziecko liczy nuty, omawia elementy nut, rysuje nuty w powietrzu ręką, na podłodze nogą, na podłodze palcem wskazującym. Następnie dziecko dostaje wzór na kartce i maluje nutki farbami po śladzie przy śpiewie piosenki.

„Po kamieniach” – zabawa dydaktyczna. Rodzic rozkłada koła (kartki) z narysowanymi kropkami (od 0 do 9). Dziecko ma zadanie przejść przez rzekę po kamieniach tak, by na każdym kolejnym kamieniu było o jedną kropkę więcej (lub – w drugiej
wersji – mniej) niż na poprzednim.
„Matematyczne memory” – zabawa dydaktyczna. Dziecko otrzymuje memory matematyczne (z Wycinanki, s. 51). Wypycha elementy, miesza je i odszukuje pary (kartoniki z taką samą liczbą kropek i rybek).

„Raki” – zabawa na czworakach. Dziecko w przysiadzie podpartym. Na hasło: Raki idą na spacer! idzie do tyłu na czworakach. Na hasło: Raki na plaży! dziecko zatrzymuje się.

 

Data dodania: 2020-06-17 23:37:24
Data edycji: 2020-06-18 00:20:44
Ilość wyświetleń: 352
godło Polski - link do strony głównej
Kontakt

64-700 Czarnków

ul. Wroniecka 13

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej