Co słychać wiosną w gnieździe? 26.03.2020r.

Informacja dla Rodziców!

Szanowni Państwo, pragnę poinformować o możliwości odsłuchania proponowanej przeze mnie piosenki dla dzieci - Spotkanie z wiosną (tej i innych które zaproponuję).
W związku z prawami autorskimi, nie mogę pod żadnym względem umieścić jej w żadnej formie na stronie internetowej naszej grupy.
Jest rozwiązanie!
         Wystarczy tylko się zarejestrować na stronie www.mac.pl jako RODZIC.
Po zalogowaniu, klikamy MAC Akademia i mamy legalny dostęp do piosenek. Serdecznie zachęcam wszystkich Rodziców do skorzystania z tego udogodnienia. Zalogowanie do systemu trwa 2 minuty a przyniesie dzieciom wiele radości i pomoże
w nauce piosenki. Szukajcie Państwo zakładki OLEK I ADA - POZIOM A+ strzałką przechodzimy do CD2 i z podanej listy wybieramy piosenkę. Jeśli będą jakieś problemy lub pytania, proszę o kontakt postaram się pomóc.
Pozdrawiam S. K.

Temat dnia: Co słychać wiosną w gnieździe?

Cele ogólne:

• dziecko rozwija zdolności manualne, wykonuje pracę plastyczną,
  • budzi zainteresowanie przyrodą, bada przyrodę, eksperymentuje.

Wszystkim dziękuję za obecność, za pilne odwiedzanie strony, za zaangażowanie i Waszą pracę. Wiem, że pracujecie nieustannie :)
Jeśli wykorzystaliście już wszystkie zaproponowane działania na ten tydzień to podsyłam nowe propozycje na dziś:

• Zabawa dotykowa - Pudełka sensoryczne. Będziemy potrzebować dowolnego pudełka, w którym trzeba będzie wyciąć otwór lub pudełko po chusteczkach higienicznych. Pudełko ozdabiamy w dowolny sposób. Przygotowane pudełko wypełniamy różnymi materiałami: watą, gałązkami, sianem, piórkami, kamykami, nasionami i inne. Dzieci wkładają ręce
    w otwór w pudełku (bez zaglądania) i badają zawartość pudełka, określają cechy materiału i zgadują, co to może być. Sprawdzają, co jest ukryte w środku pudełka. Zastanawiają się czy ten materiał mógłby posłużyć ptakom do budowy gniazd.
  • Przy ozdabianiu pudełka, proponuję utrwalić tekst piosenki
    Spotkanie z wiosną (najlepiej przy muzyce).
  • Kolejna propozycja - Zabawy badawcze, eksperymenty.

W tym szczególnym dla nas czasie pamiętajmy o higienie!

Co łączy jajko i zęby?

Zęby, podobnie jak skorupki jajek zawierają wapń. Aby sprawdzić jaki osad pozostaje na zębach po wypiciu zbyt dużej ilości coli, herbaty czy kawy, zanurzymy w podanych płynach, oczywiście nie mleczaki, a surowe jajka.
Po dwudziestoczterogodzinnym namaczaniu przerazimy się tym co zobaczymy! Na wszystkich skorupkach będą plamy
i przebarwienia! Po eksperymencie szybko pobiegniemy wyszczotkować zęby, mimo że coli, kawy, ani herbaty nie pijemy! Powodzenia.

• Wiosna zagląda do gniazd - pobierz kolorowankę Pani Wiosna , pokoloruj dowolnie jej sukienkę na dłoni narysuj ptaka.

Zachęcam gorąco odwiedźcie tą stronę, mam nadzieję, że zachwyci Was tak samo jak mnie twórczość Miśka Mazur. Wszystkie obrazki kryją coś w sobie i są klikane. Dziękuję Miśka Mazur :)

view.genial.ly Wiosenna książeczka by Miśka Mazur on Genial.ly

Miłej zabawy :)

Karta pracy (do pobrania w załączniku)

Nie mogę się powstrzymać. Zobaczcie proszę.

Elektroniczna książeczka o koronawirusie dla dzieci.

Genialne przedstawienie obecnego stanu rzeczy. Ta książeczka pomoże zrozumieć dzieciom obecną sytuację.
Jest przyjazna dla dzieci i rzetelna.

Data dodania: 2020-03-26 01:18:01
Data edycji: 2020-03-31 01:34:54