ANDRZEJKOWE CZAR - MARY

„Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary”

30 listopada w Przedszkolu Miejskim nr 1 ,,Bajkowy Świat" w Carnkowie zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Jest to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  przekłuwania serduszek z imionami, losowania swoich przyszłych zawodów, a także ustawiania butów, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki częstowały się słodkim poczęstunkiem z wróżbą.
Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Jednego możemy być pewni, że dały one naszym przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

Milena Sikora

Data dodania: 2021-11-30 16:20:04