WOLNE MIEJSCA W PRZEDSZKOLU NA NOWY ROK SZKOLNY 2024/2025 (kliknij w pasek)

''AKTYWNI I ZDROWI'' - PODSUMOWANIE PROJEKTU EDUKACYJNEGO

W sobotę 25 maja 2024r. nad Jeziorem Dużym w Lubaszu odbył się piknik rodzinny podsumowujący realizację projektu edukacyjnego „Aktywni i zdrowi”, prowadzonego przez Przedszkole Miejskie nr 1 „Bajkowy Świat” w Czarnkowie. Projekt był realizowany od października ubiegłego roku do maja roku bieżącego i miał na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz rozwijanie sprawności fizycznej.

Wydarzenie to spotkało się ze sporym zainteresowaniem ze strony dzieci i ich rodziców. W dniu pikniku na uczestników czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek. W niezwykle urokliwej scenerii lubaskiego jeziora nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Moja ulubiona dyscyplina sportowa” i wręczenie uczestnikom nagród oraz wyróżnień. Kolejnym punktem pikniku była Zumba, którą poprowadziła wykwalifikowana instruktorka Pani Martyna Kępa. Ta aktywność cieszyła się  dużym zainteresowaniem ze strony dzieci jak i rodziców. Podczas pikniku nie zabrakło też dodatkowych atrakcji takich jak dmuchany zamek oraz malowanie twarzy. Najmłodsi uczestnicy mieli możliwość skorzystania z gry w badmintona oraz treningu chodzenia na szczudłach kubełkowych. Rodzice natomiast chętnie skorzystali z ogniska, przygotowując dla swoich pociech kiełbaski.

Rodzinny Piknik "Aktywni i Zdrowi" okazał się doskonałą okazją do przeprowadzenia kolejnych aktywności fizycznych na świeżym powietrzu. Uśmiech na twarzach uczestników były najlepszym dowodem na to, że wspólna zabawa i promowanie zdrowego stylu życia to doskonałe połączenie.

Serdeczne podziękowania kieruję Dyrektorowi  Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaszu, Panu Szymonowi Szwed za udostępnienie miejsca na przeprowadzenie pikniku oraz Radzie Rodziców za pokrycie części kosztów związanych z organizacją wydarzenia.

Data dodania: 2024-05-28 06:53:02
Data edycji: 2024-05-28 07:02:18