AKCJA ''SERCE ZA ODWAGĘ''

Przedszkole Miejskie nr 1 „Bajkowy Świat” w Czarnkowie  już po raz kolejny wzięło udział w akcji  „Serce za odwagę” organizowanej przez Fundację Pamięci Narodów w Warszawie.

Każdego roku, kilkaset szkół i przedszkoli w całej Polsce przygotowuje życzenia świąteczne w formie kartek, które następnie z pomocą wolontariuszy trafiają do weteranów II wojny światowej w Polsce i na Ukrainie. Dzieci ze wszystkich oddziałów naszego przedszkola przygotowały kartki świąteczne z życzeniami  dla kombatantów wojennych. Przedszkolaki nie tylko  tworzyły kartki na zajęciach plastycznych w przedszkolu, ale też robiły je wspólnie z rodzicami w domu. Gotowe życzenia dzieci wrzucały do przedszkolnej skrzynki pocztowej. Udało nam się zebrać bardzo dużo przepięknych kartek świątecznych, które wspólnie spakowaliśmy i wysłaliśmy do Fundacji.

W ten symboliczny sposób, wspólnie z dziećmi z całej Polski , składamy podziękowanie za wielką odwagę, jaką odznaczyli się bohaterowie w czasie wojny.

Akcja „Serce za Odwagę” łączy pokolenia. To  okazja do spotkań do  wyrażenia pamięci o tych, którym zawdzięczamy wolną i niepodległą Polskę. Kartki świąteczne przygotowane przez najmłodszych wzbudzają w kombatantach wiele radości. Za każdym razem podkreślają, jak ważne jest, by najmłodsze pokolenia wychowywały się w duchu poszanowania dla historii Polski.

Data dodania: 2023-12-05 07:21:49
Data edycji: 2023-12-05 07:31:22