WOLNE MIEJSCA W PRZEDSZKOLU NA NOWY ROK SZKOLNY 2024/2025 (kliknij w pasek)

30.03.2023 Świateczny stroik-zajęcia z rodzicami.

30 marca dzieci z grupy „Skrzaty” zaprosiły rodziców do przedszkola na wspólne zajęcia. Ich celem była prezentacja umiejętności dzieci, wspólne zabawy i wykonanie świątecznego stroiku.

Dzieci podczas tańców z chustami, wstążkami oraz gry instrumentach perkusyjnych przedstawiły tradycje ludowe związane z powitaniem wiosny. Czytane przez dzieci zagadki o tematyce wiosennej zachęciły rodziców do ich rozwiązywania, a nagrodą za udzielenie prawidłowej odpowiedzi były kwiaty wręczane przez Panią Wiosnę. Aktywny udział zaproszonych gości w wiosennych zabawach ruchowych zapewniły również czytane przez Julkę, Amelkę i Alana instrukcje. Po wykonanym na zakończenie tańcu „Już wiosna” nadszedł czas na wspólne wykonanie wielkanocnego stroiku.

Z przygotowanych przez dzieci pojemników z kiełkującym owsem oraz pomalowanych jajek powstały piękne prace. Rodzice i dzieci wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Efekt zachwycił wszystkich.

W tym dniu rodzice mogli zobaczyć, jak ich pociechy radzą sobie na co dzień w przedszkolu.

Dziękujemy rodzicom za liczne przybycie do naszej grupy, aktywny udział i zainteresowanie taką formą zajęć.

Data dodania: 2023-03-30 22:41:46
Data edycji: 2023-03-30 22:51:26