29.09.2022 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

29 września 2022 roku Przedszkole Miejskie nr 1 „Bajkowy Świat” w Czarnkowie włączyło się do akcji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Głównym celem tego dnia było propagowanie wśród przedszkolaków czytelnictwa. W ramach akcji przedszkolaki miały możliwość wysłuchania pięknej i bardzo wartościowej bajki „Apolejka i jej osiołek” autorstwa Marii Krüger. W tym roku w roli czytającej wystąpiła Pani  Hanna Niemczewska, która przygotowała dla dzieci dodatkową atrakcję teatrzyk Kamishibai (teatr ilustracji). Bajka wzbudziła u dzieci ogromne zainteresowanie. Była to opowieść o miłości, poświęceniu, zaufaniu, potrzebie niesienia pomocy, czyli o wartościach, które od najmłodszych lat kształtowane są w naszym przedszkolu. Święto to, niewątpliwie należy do tych, które warto obchodzić, ponieważ czytanie rozwija pamięć, wzbogaca słownictwo, uczy myślenia, poszerza wiedzę, przygotowuje dzieci do czynnego udziału w kulturze. Wydarzenie to, jest zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Ma również zachęcić rodziców do codziennego czytania swoim pociechom. Jest to wspaniała okazja do budowania więzi rodzinnych i wspólnego spędzania wolnego czasu dziecka z rodzicami i rodzeństwem. Święto to, zamieszczone w kalendarzu świąt nietypowych, warto obchodzić każdego dnia. Jeśli poświęcimy na nie chociaż 20 minut dziennie, będzie to wielkim sukcesem.

Serdeczne dziękujemy pracownikom Biblioteki Miejskiej w Czarnkowie za pomoc w organizacji tego spotkania.

Data dodania: 2022-10-02 06:21:24
Data edycji: 2022-10-02 06:28:33