29.03.2021 Praca zdalna. List do rodziców

Drodzy Rodzice!

W tym tygodniu dalej będziemy rozmawiać na temat tradycji. Tym razem poznamy różne tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Dowiemy się i zrozumiemy, dlaczego święci się palmy, a do koszyczka wkłada baranka, chleb, kiełbasę, babkę, sól i oczywiście jajka. Zrozumiemy, że oblewanie się wodą w poniedziałek wielkanocny to tradycja, ale nie wolno z tym przesadzać.

Wielkanoc to czas radości, dlatego zrobimy świąteczne ozdoby, aby było nam pięknie, wesoło i świątecznie.

Znamy już bardzo dużo liter i potrafimy przeczytać wiele słów. Niektórzy z nas starają się pisać.

Coraz lepiej dodajemy i odejmujemy na klockach, fasolkach, palcach, a niektórzy w pamięci. To, co policzymy, potrafimy ułożyć z liczb i znaków +, , =.

Całkiem sprawnie układamy zadania z treścią i potrafimy je rozwiązywać.

Temat tygodnia: Wielkanoc

Tematy dni: 1. Palmy wielkanocne, 2. Wielkanocne przysmaki, 3. Robimy pisanki, 4. Wielkanocny koszyk, 5. Śmigus-dyngus.

Dobre pomysły dla rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

– bawić się w zabawy rodziców i dziadków;

– posiać owies i rzeżuchę; pięknie ozdobią wielkanocny stół;

– razem przygotowywać świąteczne potrawy, pisanki, tłumacząc, jak ważna dla rodziny jest tradycja;

– stworzyć i pielęgnować własne rodzinne tradycje;

– bawić się poznanymi literami: o, a, m, l, t, i, d, e, u, k, y, z, b, n, s, r, g, p, j: układać sylaby, wyrazy, odczytywać je; zachęcać dzieci do czytania własnym przykładem.

Data dodania: 2021-03-28 21:09:45
Data edycji: 2021-03-28 21:55:43