WOLNE MIEJSCA W PRZEDSZKOLU NA NOWY ROK SZKOLNY 2024/2025 (kliknij w pasek)
Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

28.10.2020 PRACA ZDALNA - NASZE ZBIORY

28.10.2020 PRACA ZDALNA  - NASZE ZBIORY

Temat dnia: NASZE ZBIORY 

 

1. Ćwiczenia gimnastyczne:

  • „Figurki”ćwiczenie orientacyjno-porządkowe. Przy dźwiękach dowolnego instrumentu dzieci biegają w różnych kierunkach. Na hasło ,,figurki” stają nieruchomo w dowolnej pozycji.
  • „Przekładamy” – ćwiczenie dużych grup mięśniowych. Każde dziecko rozkłada szarfę na dywanie. Na hasło: Przekładamy dzieci wchodzą do szarfy i przesuwają ją od stóp do głowy. (Szarfę można zastąpić zapiętym paskiem).
  • „Okienko” – ćwiczenie mięśni brzucha. Dzieci kładą się na dywanie, wyprostowane ręce wkładają w szarfę, naprężając ją. Na znak rodzica unoszą ręce z szarfą (łokcie oderwane od podłoża), chwilę pozostają w bezruchu, opuszczają ręce. Stopy powinny być złączone. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy.

2. „Co zniknęło?” – ćwiczenie spostrzegawczości i pamięci wzrokowej. Dziecko wybiera kilka przedmiotów (maks. 6) i układa je w szeregu, podaje nazwy, przeliczają. Następnie zamyka oczy (odwraca głowę), a rodzic zabiera jeden przedmiot. Dziecko otwiera oczy i określa, który przedmiot zniknął. W celu utrudnienia zabawy można zabierać coraz więcej przedmiotów. 

 

3. „Nasze skarby” – zabawa dydaktyczna. (Załącznik nr 1) Rodzic prezentuje skarby: kamień, muszlę, magnes, 3 widokówki. (przedmioty można zastąpić innymi dostępnymi w domu). Dzieci mówią, co to za przedmioty, przeliczają, układają w szarfach (lub małych obręczach). Następnie rodzic umieszcza przedmioty w woreczku. Dziecko wkłada dłonie do woreczka, próbuje odgadnąć, jaki przedmiot trzyma. Kładzie go w szarfie. Dzieci umieszczają przy szarfach kartoniki z cyframi. Następnie układają przedmioty tak, aby powstały zbiory 3-elementowe, przeliczają. Rodzic pyta: Ile było skarbów? Ile jest teraz? oraz prezentuje wygląd cyfry 3, zwraca uwagę na podobieństwo do litery E. Dzieci kreślą cyfrę 3 w powietrzu, na dywanie, na plecach rodzicai, a następnie piszą po śladzie. 

 

4. „Trzy kropki” – zabawa grafomotoryczna. Rodzic rysuje na kartce trzy kropki w pionie. Dzieci dostają kartki z narysowanymi 3 kropkami w pionie. Ich zadaniem jest takie połączenie kropek, aby powstała cyfra 3. Dzieci młodsze ozdabiają szablon cyfry 3 dowolną techniką. (Załącznik nr 2)

 

5. „Robimy bańki mydlane” – działanie dzieci. Dzieci przygotowują roztwór do robienia baniek (mieszanka 1 szklanki wody, 1/4 szklanki płynu do mycia naczyń, 3 łyżek gliceryny). Dzieci maczają słomki w roztworze, delikatnie wdmuchują powietrze, starają się zrobić bańkę.

 

6. „Piana” – zabawa plastyczna. Do reszty roztworu dzieci dodają barwnik spożywczy lub farbę. Ustawiają pojemnik z roztworem na kartonie, mocno dmuchają przez słomkę, tak aby piana wypłynęła na karton. Określają, do czego jest podobny kształt powstały z piany, obserwują pękanie baniek. Po wyschnięciu w dowolny sposób ozdabiają pracę.

 

7. „Trzy kręgle” – zabawa z elementem celowania. Dzieci w zespołach ustawiają 3 puszki (lub np. plastikowe kubki) w piramidę. Kolejno rzucają piłką w ten sposób, aby strącić wszystkie przedmioty.

 

Dzieci 6 letnie

  • Praca z KP2.6 – wprowadzenie cyfry 3, ćwiczenia w przeliczaniu, rozwijanie logicznego myślenia.
  • Praca z L21 – utrwalenie cyfry 3, kreślenie cyfry w powiększonej liniaturze i po śladzie, rozwijanie sprawności grafomotorycznej.

Dzieci 5 letnie

  • Praca z KP2.5 „Liczba 3” –. Dzieci łączą liniami kółka tak, żeby w każdym następnym był o 1 dinozaur więcej, i rysują kropkę przy tym kółku, w którym są 3 dinozaury. Następnie trzeciemu królikowi z lewej strony rysują marchew, a trzeciemu z prawej strony dorysowują wąsy.
  • Praca z ZG21 „Elf” –. Dzieci ozdabiają kawałkami wydartego papieru kolorowego kontur litery E. Rysują elfa oburącz po śladzie i szlaczek.
Data dodania: 2020-10-27 22:09:22
Data edycji: 2020-10-27 22:18:21
Ilość wyświetleń: 451
godło Polski - link do strony głównej
Kontakt

64-700 Czarnków

ul. Wroniecka 13

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej