28.02.2022 r. - ''DZIEŃ DINOZAURA''

28.02.2022 r.  - ''DZIEŃ DINOZAURA''

Dinozaury to stworzenia, które od dawna niezwykle fascynują szczególnie najmłodszych. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością, ale też kryją wiele tajemnic.  Dlatego 28 lutego obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Dinozaura. Z tej okazji  zorganizowaliśmy zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów. Misiaczki dowiedziały się m.in. jak wyglądały, czym się żywiły oraz w jaki sposób prawdopodobnie wyginęły. Podczas zajęć dzieci chętnie  porównywały wygląd dinozaurów, określały ich wielkość, segregowały je według określonej cechy. Z łatwością rozpoznawały nazwy dinozaurów, dzieląc się swoją wiedzą. Nie zabrakło również ciekawych zabawach ruchowych, matematycznych oraz  plastycznych związanych z tematyką zajęć.                                                              Dzień Dinozaura upłynął wszystkim w miłej i radosnej  atmosferze.

Data dodania: 2022-03-01 22:18:16
Data edycji: 2022-03-04 10:41:16