Drodzy rodzice przeczytajcie zagadki dzieciom.
Dzieci pomyślcie i postarajcie się odgadnąć.
mówi, że jest ptaków królem.
W górach mieszka wielki ptak,
to jest Polski naszej znak.
Zobaczysz go kiedyś może.
To jest właśnie…
(rozwiązanie: orzeł)
powiewa, gdy wiatr się zerwie.
Wciągana na masztu szczyt,
wisi od świtu po świt.
(rozwiązanie: flaga)
w którym chmury
zawadzają o Pałac Kultury?
(rozwiązanie: Warszawa)
kiedy hejnał grają
na ratuszu koziołki fikają?
(rozwiązanie: Poznań)
Wisła obmywa stopy Wawelu.
Jak ma na imię dawna stolica,
przez którą płynie błękitna Wisła?
(rozwiązanie: Kraków)
Drogie dzieci pokolorujcie obrazki. Proponuję: godło Polski, mapę Polski, flagę Polski, warszawską Syrenkę, smoka wawelskiego.
(kolorowanki w załączniku)
Do ćwiczeń potrzebne będą laski gimnastyczne (można je zastąpić patykiem)
Ćwiczenia mięśni rąk:
-Trzymanie patyka oburącz w wyprostowanych rękach, unoszenie go nad głową i powrót do pozycji wyjściowej. Trzymanie patyka jedną ręką w pozycji pionowej, obracanie go w płaszczyźnie czołowej i jednoczesne przekładanie go do drugiej ręki. Trzymanie patyka w jednej ręce i przekładnie go pod uniesionym kolanem do drugiej ręki, a potem na odwrót.
Ćwiczenia mięśni nóg:
-Połóż patyk na dywanie. Przeskoki obunóż w przód a następnie w tył nad patykiem ułożonym na dywanie. Naprzemienne przeskoki przez patyk leżący na dywanie.
Ćwiczenia mięśni tułowia:
-Patyk umieszczony za plecami, podtrzymywany przez dwa dociśnięte do tułowia łokcie, marsz w tej pozycji po obwodzie koła z jednoczesnym unoszeniem wysoko kolan. Ustawienie w lekkim rozkroku, wykonanie skłonów w przód z patykiem trzymanym nad głową wyprostowanymi rękami, przyjęcie pozycji w siadzie prostym, następnie ugięcie nóg w kolanach i umieszczenie patyka pod nimi, trzymanie patyka oburącz i wykonanie w tej pozycji ,,kołyski’’. Przyjęcie pozycji leżenia przodem, trzymanie patyka za dwa końce wyprostowanymi rękami i unoszenie patyka jak najwyżej, po czym powolne opuszczanie, ćwiczenie należy powtórzyć kilka razy.
Ćwiczenia rozwijające zwinność i szybkość:
-Ustawienie patyka pionowo na dywanie i rozluźnienie chwytu, próba obiegnięcia go wokół, zanim upadnie. Ustawienie patyka pionowo na dłoni i próba utrzymania go jak najdłużej (jeśli patyk spada, dziecko może go złapać drugą dłonią).
64-700 Czarnków
ul. Wroniecka 13