27.03.2024 Gdzie ten Zając?

Zaraz po przedstawieniu Rodziców "Smerfiki" znalazły list od Zajączka. Długo oczekiwany gość pozdrowił w nim dzieci i zapowiedział poszukiwania wielkanocnych upominków. Zgodnie z poleceniem, przedszkolaki musiały krok po kroku wykonywać pozostawione przez Zająca zadania. Wędrowaliśmy po cały przedszkolu w poszukiwaniu wielkanocnej niespodzianki. Zaśpiewać piosenkę o Wielkanocy, zrobić 5 „zajęczych” skoków, przenieś pisankę na łyżce, wymienić oznaki wiosny, ułożyć puzzle wielkanocne – to tylko niektóre  z zadań. Nie tak łatwo było odnaleźć ukryte słodycze. Po licznych zadaniach dotarliśmy do kolejnej wskazówki od Zajączka, w którym polecił nam rozejrzeć  się dokładnie i odszukać kolorowych strzałek . Strzałki zaprowadziły nas do sali gimnastycznej, gdzie znaleźliśmy koszyczki ze słodyczami. Chcąc podziękować Zajączkowi za słodycze zostawiliśmy mu marchewkę, aby za rok znowu nas odwiedził. To był dzień pełen niespodzianek i radości.

Data dodania: 2024-04-02 20:29:16
Data edycji: 2024-04-02 20:36:30