25. 01.2021 Pierwsze zajęcia z Genibotem

Aktywność związana z nauką kodowania czyli tworzenia poleceń i sekwencji obrazkowych jest świetną zabawą i uatrakcyjnieniem zajęć, ale przede wszystkim oswaja najmłodszych z nowymi technologiami w kreatywny sposób.

W naszym przedszkolu dzieci już od września, poprzez zakodowane informacje, uczyły się zasad bezpiecznego przebywania w przedszkolu. W następnych miesiącach układały na macie m.in. piramidę żywieniową, przepis na surówkę, jesienny kasztanowiec i wiele różnych rodzajów sudoku. Kodowanie było sposobem na poznanie jesiennych zmian w przyrodzie, a nawet przesłanie wirtualnego uśmiechu oraz ułożenie portretu św. Mikołaja zgodnie z podanymi współrzędnymi.

Kolejnym etapem nauki programowania w przedszkolu było pierwsze spotkanie z Genibotem - robotem czytającym karty graficzne. Już na pierwszych zajęciach dzieci z grupy „Skrzaty” obudowały go klockami lego oraz ułożyły pierwszy kod.

Podczas następnej zabawy mali programiści samodzielnie wymyślili program do rysowania kółek oraz wykorzystali Genibota do przesuwania konstrukcji z klocków lego w wyznaczone miejsca.

Praca i zabawa z robotami okazała się prawdziwą frajdą dla dzieci - a to dopiero początek. Systematyczne wdrażanie tej metody edukacyjnej pozwala na kształtowanie kompetencji cyfrowych w bezpieczny, przyjazny i intuicyjny dla dzieci sposób.

Dzięki prowadzonym dotychczas zajęciom przedszkole otrzymało „Certyfikat udziału w Programie Uczymy Dzieci Programować VI Edycja 2020/2021” a dzieci pamiątkowe dyplomy.

Data dodania: 2021-02-01 19:17:33
Data edycji: 2021-02-01 19:20:53