2022.11.15 Stop przemocy !

STOP PRZEMOCY !!!

Każdego roku przez 19 pierwszych dni listopada organizowana jest światowa kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia. Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej. Również my wączyliśmy się do tej kampani organizując przemarsz w okolicy naszego przedszkola, a każdy z nas w ręku trzymał pomarańczową kartkę.

JGP

Data dodania: 2022-11-16 20:47:43