2022.10.07 Światowy Dzień Uśmiechu

Uśmiechaj się!!!

Poprawa nastoju, łatwiejsze nawiązywanie relacji, łagodzenie konfliktów, czy większa pewność siebie – to tylko niektóre korzyści płynące z uśmiechu. Ten sposób okazywania radości jest tak ważny, że doczekał się nawet własnego święta. 7 października przypada Światowy Dzień Uśmiechu. Światowy Dzień Uśmiechu został zapoczątkowany w 1999 roku przez Harvey’a Balla, autora ikonicznego już znaku uśmiechniętej, żółtej buźki tzw. smiley face. Znak ten powstał w 1963 roku i błyskawicznie zyskał międzynarodową rozpoznawalność. Celem wprowadzenia tego święta do kalendarza było zwrócenie uwagi na to, jak ważny jest uśmiech i jak wiele potrafi zmienić w naszym życiu. Również my przygotowaliśmy się do świętowania tego dnia i z przygotowanymi uśmiechami wyruszyliśmy na spacer w okolicy naszego przedszkola. Każda osoba, którą spotkaliśmy otrzymała od nas piękny uśmiech :)

Pozdrawiam JGP

Data dodania: 2022-10-12 20:15:33