2022.09.28 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

"Apolejka i jej osiołek"

29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jest skierowane przede wszystkim do dzieci. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. W naszej grupie obchodziliśmy ten szczególny dzień już 28 września, właśnie wtedy odwiedziła nas zaprzyjaźniona Pani Hania z Oddziału dziecięcego Biblioteki Publicznej Miejskiej. Zadziwiła nas drewniana skrzyneczka z którą przyszła Pani Hania, ale już po chwili wszystko było jasne - to teatrzych KAMISHIBAI, czyli taka magiczna skrzyneczka, która kryje w sobie przepiękne ilustracje opowiadań przedstawianych przez Panią Hanię. W podziękowaniu podarowaliśmy naszemu gościowi laurkę i już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania ;)

Pozdrawiam JGP

Data dodania: 2022-09-29 18:15:04